Державне підприємство "Національні інформаційні системи"
КВАЛІФІКОВАНИЙ НАДАВАЧ ЕЛЕКТРОННИХ ДОВІРЧИХ ПОСЛУГ
"АЦСК ОРГАНІВ ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ"

28.03.2020
Безкоштовно по Україні:  щодо електронних довірчих послуг 0-800-50-85-84 (з 09:00 до 19:00)  Блокування сертифіката 0-800-50-13-10 (цілодобово)

99020 підписувачів АЦСК можуть користуватись 125 інформаційними системами, з яких 51 підтримують захищені носії
Новини
« Попередні 108
всього записів: 363
03 грудня 2018
Надавання кваліфікованих електронних довірчих послуг Акредитованим центром сертифікації ключів органів юстиції України здійснюється у відповідності до вимог Закону України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон) та інших нормативно-правових актів у сфері електронних довірчих послуг.
До складу кваліфікованих електронних довірчих послуг, які надаються Акредитованим центром сертифікації ключів органів юстиції України, входять:
1) кваліфікована електронна довірча послуга створення, перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки, яка включає:
- надання користувачам електронних довірчих послуг засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки для генерації пар ключів та/або створення кваліфікованих електронних підписів чи печаток, та/або перевірки кваліфікованих електронних підписів чи печаток, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
- технічну підтримку та обслуговування наданих засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
2) кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки (далі – сертифікат), яка включає:
- створення умов для генерації пари ключів особисто підписувачем чи створювачем (уповноваженим представником створювача) електронної печатки за допомогою засобу кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
- формування сертифікатів, що відповідають вимогам Закону, та видачу їх Замовнику;
- скасування, блокування та поновлення сертифікатів у випадках, передбачених Законом;
- перевірку та підтвердження чинності сертифікатів шляхом надання третім особам інформації про їхній статус та відповідність вимогам Закону;
- надання доступу до сформованих сертифікатів шляхом їх розміщення на веб-сайті Надавача, за умови згоди Замовника на публікацію сертифіката;
3) кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу, яка включає:
- формування кваліфікованої електронної позначки часу;
- передачу кваліфікованої електронної позначки часу користувачеві електронної довірчої послуги.
Відповідно до Договорів про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг тарифікується кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки, яка надається протягом одного або двох років дії сертифіката.
Слід зазначити, що відповідно до пункту 132 Вимог у сфері електронних довірчих послуг, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 07.11.2018 №992 «Про затвердження вимог у сфері електронних довірчих послуг та Порядку перевірки дотримання вимог законодавства у сфері електронних довірчих послуг», надання кваліфікованих електронних довірчих послуг надавачем без чинних документів, що підтверджують його право власності та/або право користування засобами кваліфікованого електронного підпису чи печатки, які використовуються для надання кваліфікованих електронних довірчих послуг, забороняється.
Станом на 1 грудня 2018 року кваліфікований надавач електронних довірчих послуг Акредитований центр сертифікації ключів органів юстиції України надає кваліфіковані електронні довірчі послуги із використанням засобів кваліфікованого електронного підпису чи печатки:
- Засіб криптографічного захисту інформації «SecureToken-337К»;
- Засіб криптографічного захисту інформації «SecureToken-337М»;
- Засіб криптографічного захисту інформації «CryptoCard-337»;
- Електронний ключ «Алмаз-1К» («ІІТ Е.ключ Алмаз-1К»);
- Електронний ключ «Кристал-1» («ІІТ Е.ключ Кристал-1»);
- Мережевий криптомодуль «ІІТ Гряда-301»;
- Мережевий криптомодуль «ІІТ Гряда-301 (мікро-пристрій)»;
- Програмний комплекс ЦСК «ІІТ ЦСК-1.3»;
- Програмний комплекс (web-сайт) ІІТ «Користувач ЦСК -1.3»;
- Програмний комплекс (web-сайт) ІІТ «Користувач ЦСК -1.Web-автентифікація»;
- Програмний комплекс (web-сайт) оператора реєстрації послуг MobileID «ІІТ ЦСК-1».
- Програмний комплекс клієнта захисту «ІІТ Захист з'єднань-2. Клієнт захисту з’єднань»;
- Програмний комплекс клієнта захисту «ІІТ Захист з'єднань-2. Агент моніторингу шлюзів захисту»;
- Програмний комплекс керування захистом мережі «ІІТ Захист з'єднань-2. Віддалене управління шлюзом»;
- Програмний комплекс керування захистом мережі «ІІТ Захист IP – потоку – 2. Віддалене управління IP – шифраторами»;
- Програмний комплекс "ІІТ Користувач ЦСК-1.3. Агент підпису";
- Програмний комплекс "ІІТ Користувач ЦСК -1.3".
Право користування згаданими вище засобами кваліфікованого електронного підпису чи печатки Акредитованим центром сертифікації ключів органів юстиції України підтверджено відповідними ліцензійними договорами та договорами комісії із виробниками ТОВ «Автор» (ЄДРПОУ 32248356) та ПрАТ «Інститут інформаційних технологій» (ЄДРПОУ 22723472).
Відтак, надання кваліфікованих електронних довірчих послуг з використанням апаратно-програмних або апаратних пристроїв чи програмного забезпечення, які реалізують криптографічні алгоритми генерації пар ключів та/або створення кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або перевірки кваліфікованого електронного підпису чи печатки, та/або зберігання особистого ключа кваліфікованого електронного підпису чи печатки іншого походження не допускається.
21 листопада 2018
Припинено надання послуг електронного цифрового підпису у пункті реєстрації користувачів, який знаходиться у приміщенні Центра надання адміністративних послуг м. Харкова за адресою: м. Харків, просп. Тракторобудівників, 144.
Запрошуємо отримати кваліфіковані електронні довірчі послуги за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 20а.
20 листопада 2018
Шановні користувачі!

20 листопада 2018 року обслуговування сертифікатів по місту Києву та Київській області здійснюється лише в частині їх блокування. Інші пункти обслуговування формують та обслуговують сертифікати в повному обсязі.
15 листопада 2018
14 листопада 2018
14 листопада 2018
У зв’язку із набранням чинності Закону України «Про електронні довірчі послуги», АЦСК органів юстиції України надає такі послуги:
 1. Кваліфікована електронна довірча послуга створення, перевірки та підтвердження кваліфікованого електронного підпису чи печатки;
 2. Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки (далі – сертифікат);
 3. Кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження кваліфікованої електронної позначки часу.
Тарифікується кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронного підпису чи печатки, яка надається протягом одного або двох років дії сертифіката.

Чинні редакції договорів про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг та договорів купівлі-продажу захищених носіїв особистих ключів для державних установ наведені за такими посиланнями:

Договір про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг (договір приєднання)
Договір про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг державним установам, рахунки яких відкриті в органах Державного казначейства України
Договір про надання кваліфікованих електронних довірчих послуг державним установам, рахунки яких відкриті в установах банку
Договір купівлі-продажу захищених носіїв особистих ключів державним установам, рахунки яких відкриті в органах Державного казначейства України

Купівля захищених носіїв особистих ключів для юридичних осіб, самозайнятих осіб та фізичних осіб можлива без укладання договорів за умови оплати товару за рахунками-фактурами (замовляються у представництв АЦСК органів юстиції України, контакти яких можна знайти тут) або у разі оформлення он-лайн замовлень товару на цьому сайті в розділі ПОСЛУГИ ТА ТАРИФИ.

Для отримання кваліфікованих електронних довірчих послуг також необхідним є заповнення заяв про реєстрацію, форми яких наведено в розділі сайту ПОСЛУГИ ТА ТАРИФИ для різних категорій користувачів.

Звертаємо увагу на те, що заяви про реєстрацію, нові договори про надання послуг або нові договори купівлі-продажу захищених носіїв особистих ключів з 13.11.2018 приймаються до опрацювання виключно у новій редакції.
12 листопада 2018
Шановні користувачі електронних довірчих послуг АЦСК органів юстиції України!

Законом України «Про електронні довірчі послуги» (далі – Закон), який набрав чинності з 07 листопада 2018 року, встановлено нові норми щодо використання електронних печаток, зокрема:
 • електронна печатка - електронні дані, які додаються створювачем електронної печатки до інших електронних даних або логічно з ними пов’язуються і використовуються для визначення походження та перевірки цілісності пов’язаних електронних даних;
 • кваліфікована електронна печатка - удосконалена електронна печатка, яка створюється з використанням засобу кваліфікованої електронної печатки і базується на кваліфікованому сертифікаті електронної печатки;
 • кваліфікований сертифікат відкритого ключа - сертифікат відкритого ключа, який видається кваліфікованим надавачем електронних довірчих послуг і відповідає вимогам Закону;
 • створювач електронної печатки - юридична особа, яка створює електронну печатку.

 • Кваліфікована електронна печатка має презумпцію цілісності електронних даних і достовірності походження електронних даних, з якими вона пов’язана.

  Відтак, з набранням чинності Закону, кваліфікована електронна довірча послуга формування, перевірки та підтвердження чинності кваліфікованого сертифіката електронної печатки та кваліфікована електронна довірча послуга створення, перевірки та підтвердження кваліфікованої печатки, надаються виключно юридичним особам.
  08 листопада 2018
  07.11.2018 набрав чинності Закон України від 05 жовтня 2017 року № 2155-VIII «Про електронні довірчі послуги» та Постанова Кабінету Міністрів України від 19.09.2018 №749 «Про затвердження Порядку використання електронних довірчих послуг в органах державної влади, органах місцевого самоврядування, підприємствах, установах та організаціях державної форми власності».
  Враховуючи вищевикладене, інформуємо вас про те, що в розпорядчих документах про відповідальну особу (наказ, розпорядження тощо), на яку покладено обов’язки організації використання, у тому числі отримання електронних довірчих послуг, необхідно посилатись на чинні нормативно-правові акти.
  05 листопада 2018
  Відновлено надання послуг електронного цифрового підпису у пункті реєстрації користувачів, який знаходиться у приміщенні Центра надання адміністративних послуг м.Харкова за адресою: м. Харків, просп. Тракторобудівників, 144.
  02 листопада 2018
  02 листопада 2018
  Звертаємо увагу, що були виявлені випадки розсилки електронних повідомлень від імені державного підприємства «Національні інформаційні системи».
  ДП «НАІС» не розсилає електроні листи користувачам реєстрів, які містять будь-які вкладення або посилання. Інформування користувачів реєстрів здійснюється виключно через реєстри.
  Не забувайте, що використання засобів електронного поштового листування на комп’ютерах, призначених для роботи з реєстрами, заборонено.
  Для безпечної роботи на вашому комп’ютері, рекомендуємо завжди встановлювати останні оновлення по безпеці для операційної системи та антивірусної програми.
  Будьте уважні, завжди слід пам’ятати, що назва адреси відправника та назва посилання (гіперпосилання) в тексті самого електронного листа можуть відрізнятися від дійсних.
  Якщо ви маєте сумніви щодо відправника або змісту листа, не слід завантажувати та відкривати вкладені файли або переходити за посиланням, зв’яжіться з відправником аби підтвердити факт відправлення листа.
  28 вересня 2018
  З 01 жовтня 2018 року у пункті реєстрації користувачів, який знаходиться у приміщенні Центра надання адміністративних послуг м.Харкова за адресою: м. Харків, просп. Тракторобудівників, 144, тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису.
  Приносимо вибачення за тимчасові незручності та запрошуємо отримати послуги за адресою м. Харків, пр. Гагаріна, 20а.
  26 вересня 2018
  Шановні користувачі! 27.09.2018 з 00:00 Державним підприємством «Національні інформаційні системи» планується проведення технічних робіт з обладнанням Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України.
  У зв’язку з цим з 00:00 27.09.2018 до 06:00 27.09.2018 доступ до сервісів Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України та Єдиних і Державних реєстрів буде тимчасово обмежено.
  Відновити роботу систем планується не пізніше 09:00 27.09.2018
  25 вересня 2018
  21 вересня 2018
  З 24 вересня по 07 жовтня 2018 року у пункті реєстрації користувачів, який знаходиться у приміщенні Центра надання адміністративних послуг за адресою: м. Дніпро, пр. Слобожанський, 31Д, тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису.
  Приносимо вибачення за тимчасові незручності та запрошуємо отримати послуги за адресою м. Дніпро, вул. Виконкомівська, 24.
  18 вересня 2018
  12 вересня 2018 року в місті Одеса працівниками Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України, який входить до складу ДП "НАІС", та оператора мобільного зв'язку "Київстар" в рамках пілотного проекту з розгортання в Україні системи електронного цифрового підпису (ЕЦП) та електронної ідентифікації з використанням ресурсів мобільних телекомунікаційних мереж (Mobile ID) здійснено заходи з інтеграції до системи регіонального офісу "Київстар".
  Така інтеграція дозволить проводити ідентифікацію підписувачів (користувачів послуг ЕЦП ) в точках присутності мобільного оператора, що розширить географію обслуговування клієнтів Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України. До кінця поточного року заплановано інтеграцію іще у цілій низці міст.
  Користувачі системи Mobile ID матимуть можливість отримувати адміністративні та інші види послуг в електронній формі в сучасному та зручному форматі через власні портативні пристрої, які підтримують SIM картки. При цьому, для створення ЕЦП необхідно використовувати спеціалізовані SIM картки, які і можливо буде отримати в мережі точок спільної присутності "Київстар" та Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України.
  У промислову експлуатацію систему Mobile ID буде запущено після отримання дозвільних документів у сфері криптографічного захисту інформації на технічні засоби, які використовуються в системі, та атестації комплексної системи захисту інформації. Ці заходи планується завершити до кінця поточного року.
  17 вересня 2018
  З 18 вересня 2018 року у пункті реєстрації користувачів, який знаходиться за адресою: м. Сєвєродонецьк, пр. Центральний, 54б, тимчасово призупинено надання послуг електронного цифрового підпису. Приносимо вибачення за тимчасові незручності та запрошуємо отримати послуги за адресою:
  м. Харків, пр. Гагаріна, 20а;
  м. Дніпро, вул. Виконкомівська, 24;
  м. Запоріжжя, вул. Незалежної України, 40.
  13 вересня 2018
  Адміністрацією Державної служби спеціального зв'язку та захисту інформації України погоджено нову редакцію Регламенту роботи АЦСК органів юстиції України. Ознайомитись з Регламентом можна тут.
  Регламент набирає чинності з 20.09.2018 року.
  11 вересня 2018
  Відтепер надання послуг електронного цифрового підпису та продаж захищених носіїв особистих ключів у м.Чернівці здійснюється у пункті реєстрації користувачів за новою адресою: 58029, Чернівецька обл., м.Чернівці, проспект Незалежності, будинок 106, 6 поверх.
  04 вересня 2018
  Відтепер особисті ключі та посилені сертифікати відкритих ключів АЦСК органів юстиції України підтримуються сервісом «Електронний кабінет перевізника».

  Онлайн-сервіс, створений у співпраці Міністерства інфраструктури, Державного агентства з питань електронного урядування та Державної служби України з безпеки на транспорті, а також – за підтримки проекту USAID/UK aid «Прозорість та підзвітність у державному управлінні та послугах»/TAPAS і Фонду Східна Європа, покликаний спростити автоперевізникам отримання послуг від органу ліцензування, мінімізувати корупцію у цій сфері та підвищити безпеку пасажирських перевезень.
  Так, завдяки е-кабінету вантажні та пасажирські автоперевізники зможуть отримувати, розширювати, звужувати та анулювати ліцензії он-лайн. Окрім того, за допомогою сервісу перевізники зможуть оперативно повідомляти про зміну своїх даних: персонал, транспорт, матеріально-технічну базу.

  Електронний кабінет перевізника також доступний на Урядовому порталі у розділі «Електронні послуги».


  « Попередні 108
  всього записів: 363
  .